موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟
موتور جستجو چیست؟

"یک موتور جستجوگر وب یک سیستم نرم افزاری است که برای جستجوی اطلاعات در شبکه جهانی وب طراحی شده است. نتایج جستجو به طور کلی در یک سری نتایج ارائه می شود که اغلب به عنوان صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) گفته می شود. "
اگر می خواهید آن را به زبان ساده درک کنید: موتورهای جستجو اساساً ابزاری مبتنی بر وب هستند که به کاربران امکان می دهد اطلاعاتی در شبکه جهانی وب پیدا کنند.
هزاران میلیون صفحه در وب وجود دارد ، همه آماده ارائه اطلاعات درباره انواع موضوعات جالب و سرگرم کننده هستند. موتورهای جستجو هر وقت به آنها احتیاج دارید پیام رسانهای همان اطلاعات در اختیار شما هستند.
 
مفهوم SERP ها

SERPs صرفاً کلمه ای برای صفحات نتیجه موتورهای جستجو است. در این صفحه تمام نتایج حاصل از پرس و جو / کلمه کلیدی مشخص شده است. ساده است؛ کلمه کلیدی خود را وارد می کنید (کلمه ای که می خواهید جستجو کنید) و موتورهای جستجو با لیست وب سایت های خود باز می گردند که نتایج مورد نظر شما را به شما ارائه می دهند.
به مثال زیر نگاه کنید

آیا از 15 موتور جستجوی برتر آگاه هستید؟

    Google
    Bing
    Yahoo
    Ask
    Aol Search
    Wow
    WebCrawler
    MyWebSearch
    Infospace
    Info
    DuckDuckGo
    Blekko
    Contenko
    Dogpile
    Alhea

 
موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

هر موتور جستجوگر از الگوریتم های مختلف ریاضی پیچیده ای برای تولید نتایج جستجو استفاده می کند. موتورهای جستجو مختلف عناصر مختلف یک صفحه وب از جمله عنوان صفحه ، محتوا ، توضیحات متا را درک می کنند و سپس برای رتبه بندی نتایج خود را ارائه می دهند. الگوریتم هر موتور جستجو متفاوت است .

3 کارکرد اصلی یک موتور جستجو عبارتند از:

    ربات: ربات موتور جستجو یا عنکبوت موتور جستجو است که به سراسر وب سفر می کند و به دنبال صفحات جدید است که آماده نمایه سازی شوند. در این سناریو ، وب را می توان به عنوان یک کشور کل در نظر گرفت و عنکبوت ها / ربات های Google در هر مقصدی متوقف می شوند تا مکان های جدیدی را که در کشور توسعه یافته است پیدا کنید.
    نمایه سازی: هنگامی که موتورهای جستجوگر وب را خزیدند و به صفحات جدید رسیدند ، سپس اطلاعات را در پایگاه داده غول خود به صورت گروهی فهرست بندی می کنند یا ذخیره می کنند تا هر زمان که پرس و جو جستجو مربوط به آن شود ، بعداً بازیابی شوند. این امکانات بزرگ ذخیره سازی پایگاه داده قادر به پردازش مقدار زیادی از اطلاعات واقعاً سریع است.
    تهیه اطلاعات: موتورهای جستجو دستگاههای پاسخگو هستند. هر وقت کاربر در جستجوی خود تایپ کند و دکمه enter را فشار دهد ، موتورهای جستجو دایرکتوری اسناد / اطلاعات (که قبلاً خزیده شده و ایندکس شده است) را جستجو کرده و با مرتبط ترین و محبوب ترین نتایج باز می گردند.
 
موتورهای جستجو چگونه ارتباط و محبوبیت خود را در بین تعداد زیادی از نتایج مشخص می کنند؟

در روزهای ابتدایی موتورهای جستجو ، کیفیت نتایج با پرس و جو کاربران مطابقت نداشت. این بیشتر یک فهرست بود ، از این رو نتایج جستجو از ارزش محدودی برخوردار بودند. اما پس از گذشت سالها ، مهندسین هوشمند بودند که دائماً در تلاش بودند تا الگوریتم های موتورهای جستجو را تغییر دهند تا نتایج بهتری را برای پرس و جو / کلمه کلیدی جستجوگر ارائه دهند.
امروزه ، بیش از 200 پارامتر وجود دارد که توسط موتورهای جستجو برای تعیین ارتباط و محبوبیت نتایج جستجو استفاده می شود. این شامل عنوان ، چگالی کلمه کلیدی ، توضیحات متا ، ارتباط با محتوا ، پروفایل backlinks و غیره است. بگذارید به شما بگویم ، این الگوریتم ها به صورت دستی انجام نمی شوند. برای انجام همین کار از الگوریتم های ریاضی استفاده شده است. به طور گسترده آنها "عوامل رتبه بندی" نامیده می شوند و می توان آنها را به "عوامل صفحه" و "عوامل خارج از صفحه" تقسیم کرد.

 آیا می خواهید برای دیدن خودتان امتحان کنید؟ بیایید این کار را انجام دهیم!

بیایید تست را ببینیم که چگونه موتورهای جستجو صفحات وب شما را ایندکس می کنند و رتبه بندی می کنند:

    با ثبت یک وب سایت جدید شروع کنید و هر کلمه کلیدی را که دوست دارید قرار دهید .
    چندین صفحه در آن وب سایت ایجاد کنید ، که کلمات کلیدی را هدف قرار می دهد.
    صفحات را تا حد امکان یکسان کنید و سپس با تغییر یک متغیر در یک زمان ، یعنی محتوای ، کلمات کلیدی ، عنوان و غیره شروع کنید.
    پیوندها را در این دامنه از سایتهای فهرست بندی شده در دامنه های دیگر نشان دهید.
    منتظر بمانید تا موتور جستجوگر این وب سایت را و نمایه سازد و هنگامی که این کار را انجام داد ، به رتبه بندی خود توجه کنید.
    اکنون ، دوباره تغییرات و تغییرات کوچکی را در این وب سایت ایجاد کرده و تأثیرات آن را در نتایج جستجو یادداشت کنید. این ایده به شما می دهد که چه عواملی باعث بالا رفتن / پایین رفتن از رتبه بندی شما می شود.
    نتایج دیگری را که تأثیر مثبتی در رتبه بندی دارد ثبت کنید و دوباره آن را در سایر حوزه ها یا با اصطلاحات دیگر آزمایش کنید. اگر چندین آزمایش به طور مداوم نتایج مثبتی را برگردانند ، احتمالاً الگویی را که توسط موتورهای جستجو جستجو کرده اید کشف کرده اید.
 
بنابراین می بینید ، موتورهای جستجو مغز متفکر بازیهای SEM و SEO هستند!

به دلیل پیچیدگی و الگوریتم های بسیار کیفی که موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند ، آمدن به صفحه اول جستجو ها در واقع کار بزرگی است. رسیدن به آنجا به معنای ترافیک هدفمند است. بنابراین ، این موضوع ضرورت بازاریابی موتور جستجوگر و بهینه سازی وب سایت شما برای دوستانه بودن موتور جستجو (SEO) را توضیح می دهد.
بازاریابی موتور جستجو روشی است برای به کارگیری روشهایی برای ارتقاء / بازاریابی وب سایت شما به منظور افزایش بازدید آنلاین و ترافیک آن. این شامل دو جنبه است - ارگانیک و پرداختی.
ارگانیک شامل SEO است. سئو موتور جستجوگر سایت شما را دوستانه می کند. حال آنچه موتور جستجوگر دوستانه است به پارامترهایی که موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت استفاده می کنند بستگی دارد. به طور گسترده می توان آن را به عوامل بهینه سازی در صفحه شامل محتوا ، برچسب عنوان ها ، کلمات کلیدی ، برچسب های Alt ، نقشه سایت XML ، طراحی سایت ، توضیحات متا و غیره تقسیم کرد. عوامل خارج از صفحه شامل بک لینک سازی کیفیت ، وبلاگ نویسان مهمان ، ارسال تالار گفتگو ، بهینه سازی رسانه های اجتماعی است. و غیره.
جنبه دیگر بازاریابی با مبلغ SEM. در اینجا ، شما اساساً خرید ترافیک می کنید. هر کسی که نقل قول کند ، پیشنهاداتی در کلمات کلیدی وجود دارد

یک وب سایت درست کرده اید ، اما در موتورهای جستو نمایش داده نمی شود؟ 

اگر فقط یک یا دو روز از زمان ایجاد وب سایت خود نگذشته اید و در جستجو ها ظاهر نمی شوید ، URL خود را به Google معرفی کنید .
اگر هنوز در جستجو ظاهر نمی شوید کمی استراحت کنید! Google مدتی طول می کشد برای ایندکس کردن وب سایت شما. بسته به زمان وب سایت ، اندازه وب سایت و نمایه سازی توسط موتور جستجو ، یک وب سایت می تواند از 24 ساعت تا 8 هفته به هر جایی برسد. با این حال ، انتظار نداشته باشید که وب سایت شما در 10 موقعیت اول فوراً ظاهر شود ، زیرا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا در صدر جدول کلمات کلیدی انتخابی خود قرار بگیرد.
اما ، اگر مدت زیادی است که وب سایت خود را ایجاد کرده اید و قادر به رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر خود نیستید ، در حال غرق شدن در دریا از سایتهای غیرمترقبه هستید. نگران نباشید ، راه کارهای ما برای شما وجود دارد .
این مجموعه از ویژگی های مدیریتی و منحصر به فرد مدیریت SEO به شما امکان می دهد تا از یک چشم انداز پرنده در مورد کمپین بازاریابی دیجیتالی خود بهره بگیرید و داده های عملی را برای شما فراهم می کند.
ردیابی رتبه بندی ، تجزیه و تحلیل رقبا ، Watch Backlink ، بایگانی SERP ، پیشنهادات کلیدی ، فرصت پنهان ، محرک های خودکار و بسیاری از ویژگی های دیگر مطمئناً اطمینان حاصل خواهید کرد که وب سایت شما در موتور جستجو ثبت و فراگیر می شود .